MasterCard wprowadza płatności elektroniczne MasterPass

MasterCard przedstawił dziś na odbywającym się w Barcelonie Kongresie Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) elektroniczną usługę MasterPass.

MasterPass to usługa, dzięki której klienci korzystający z dowolnej karty płatniczej lub aktywowanego urządzenia mogą dokonywać zakupów w Internecie, sklepie lub w innym miejscu.

"Każde urządzenie staje się narzędziem do zakupów", mówi Ed McLaughlin, szef nowych płatności w MasterCard. "MasterPass łączy wszystkie metody płatności, od tradycyjnych kart plastikowych po elektroniczne portfele, dając klientom możliwość płacenia w dowolnym miejscu i upraszczając cały proces".

MasterPass to efekt ewolucji usług PayPass Wallet wprowadzonych wiosną 2012 roku i testowanych przez wybranych sprzedawców oraz wydawców. W pierwszej kolejności z usługi będą mogli korzystać klienci w Australii i Kanadzie (pod koniec marca), a w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odpowiednio wiosną i latem. Ponadto w 2013 roku dostępność MasterPass zostanie rozszerzona na inne rynki na całym świecie, m.in. Belgię, Brazylię, Chiny, Francję, Hiszpanię, Holandię, Singapur, Szwecję i Włochy. Na razie nie wiadomo kiedy usługa będzie dostępna w Polsce.

Pakiet usług MasterPass obejmuje:

Usługi kasowe MasterPass - zapewniają sprzedawcom jednolitą metodę akceptacji płatności elektronicznej niezależnie od lokalizacji klienta. W przypadku zakupów w sklepie MasterPass będzie obsługiwać technologię NFC, kody QR, tagi i urządzenia mobilne używane w punktach sprzedaży.

Portfele połączone z usługą MasterPass - umożliwiają bankom, sprzedawcom i partnerom oferowanie własnych portfeli. Portfel jest otwarty, co oznacza, że poza kartami MasterCard klienci mogą używać kart kredytowych, debetowych i kart prepaid innych organizacji.

Dodatkowe usługi MasterPass - wzbogacają proces zakupów przed dokonaniem płatności, w jej trakcie i po dokonaniu płatności. Obejmują one udostępnianie dodatkowych informacji, takich jak saldo konta, komunikaty w czasie rzeczywistym czy programy lojalnościowe.

Szczegóły techniczne dotyczące zabezpieczeń transakcji nie zostały jeszcze ujawnione. Mogą mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju, zwłaszcza w obliczu zagrożeń fraudami związanych ze skradzionymi kartami bezstykowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200