Marzenia studentów

Europejscy studenci MBA najbardziej chcieliby pracować dla McKinsey’a, BAE Systems i The Boston Consulting Group – wynika z badań przeprowadzonych przez Universum Communications.

Ponad 22% europejskich studentów MBA chciałoby po zakończeniu edukacji pracować w firmie konsultingowej McKinsey. Na drugim miejscu znalazł się BAE Systems – ale o posadzie w tym przedsiębiorstwie marzy już tylko 11% studentów. U szczytu listy popularności znalazły się też inne firmy konsultingowe: The Boston Consulting Group, Accenture i A.T. Kearney.

Studenci 16 uczelni biznesowych, w których Universum Communications przeprowadziło badanie, chcieliby pracować również w firmach takich jak General Electric, Goldman Sachs, L’Oreal, Nestle, Bertelsmann, LVMH, Microsoft, Coca-Cola, Shell, Morgan Stanley, IBM, Johnson&Johnson, Sony, Procter&Gamble czy Bosch. Jak widać, młodzi Europejczycy marzą o karierze w wielkich i znanych firmach międzynarodowych, warto też zauważyć, że w pierwszej 20. znalazło się aż 12 przedsiębiorstw amerykańskich.

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200