Marketing do Internetu, IT do pracy

Firma Dollar Rent a Car odciążyła swój dział IT, poprzez wdrożenie systemu zarządzania zawartością serwisu internetowego, dzięki któremu pracownicy działu marketingu mogą teraz samodzielnie wprowadzać na nim zmiany.

Program Rhythmyx 5 autorstwa Percussion Software, operuje na systemie Windows 2000 Server Serwer i jest o ponad 1/3 tańszy od swoich konkurencyjnych rozwiązań. Do jego pozostałych zalet można zaliczyć z pewnością fakt umożliwienia ludziom bez głębszego przygotowania technicznego zarządzanie zawartością stron.

To również zwolni z owych obowiązków specjalistów IT i pozwoli im na skupienie się nad bardziej technicznymi aspektami swojej pracy. Pracownicy IT mają zając się opracowywaniem nowych projektów technologicznych, nie wiadomo jednak czy taka redukcja obowiązków nie wpłynie na redukcję ich zatrudnienia.

Zobacz również:

Kompletne wdrożenie systemu w Dollar Rent a Car rozpoczęte w zeszłym miesiącu, ma się zakończyć w przyszłym miesiącu, a całkowity koszt przedsięwzięcia jak podaje przedstawiciel Percussion Software wyniesie ok. 250 tys. USD. Więcej informacji na temat Rhytmyxa dostępnych jest na stronie producenta http://www.percussion.com