Marka Unitra wraca do Polski z nowymi i odświeżonymi słuchawkami

Unitra, czyli polska marka z czasów PRL-u wraca na rynek z nowymi akcesoriami. W ofercie producenta znalazły się nowe produkty, z czego jeden model stylizowany jest na klasyczne słuchawki sprzed kilkudziesięciu lat.

Unitra działała w Polsce od 1961 roku. Firma zajmowała się przez blisko trzy dekady produkcją elektroniki użytkowej, w tym odtwarzaczy kasetowych, wzmacniaczy, radioodbiorników i telewizorów. Po 1989 roku firma zmieniła obszar działalności na handel nieruchomościami i dopiero teraz po 25 latach wraca do świata urządzeń elektronicznych.

Marka Unitra większości Polaków kojarzy się bardzo dobrze, a firma podkreśla swój polski pierwiastek hasłem “Born in Poland”. Co prawda produkcja części produktów przeniosła się ze względów finansowych do Chin, ale nowe produkty są projektowane przez polskich inżynierów. Nowa Unitra powraca z urządzeniami elektronicznymi z trzech różnych segmentów. Pojawienie się kolejnych kategorii uzależnione jest od tego, jak markę przyjmą klienci.

Zobacz również:

  • Słuchawki do pracy zdalnej - na te elementy warto zwrócić uwagę
  • Antena DVB-T2 niezbędna do wysokiej jakości

Pierwszą z kategorii produktowych Unitry są słuchawki opakowane w eleganckie, kartonowe opakowania. Niektóre modele są też stylizowane na słuchawki produkowane przez firmę na kilka lat przed zakończeniem działalności w segmencie elektroniki. Pod względem zastosowanych technologii w ich produkcji mają być za to dla każdej półki cenowej bardzo atrakcyjne w porównaniu z konkurencją pod względem stosunku jakość/cena.

Marka Unitra wraca do Polski z nowymi i odświeżonymi słuchawkami

Najlepszym modelem słuchawek nausznych Unitry są SN-50 (249 zł) wyglądające tak samo jak dawny produkt o tej samej nazwie. Oprócz tego w sprzedaży pojawią się modele SN-40 (149 zł) i SN-30 (99 zł). Osoby szukające słuchawek dokanałowych powinny się zainteresować modelami SD-20 (39 zł) i SD-10 (29 zł).

Unitra oprócz słuchawek wprowadzi też do sprzedaży wzmacniacz Unitra Edward w dość wygórowanej cenie 9999 złotych oraz atrakcyjne wizualnie wieszaki do telewizorów o wdzięcznych nazwach Andrzej, Kazimierz, Roman, Ryszard, Stanisław, Wacław i Zdzisław.

Wsparciem w zakresie marketingu i dystrybucji produktów Unitry zajmuje się K-Consult, a sprzedaż słuchawek i wieszaków odbywać się będzie w sieciach sklepów Media Expert, Media Markt, Neonet.

źródło: agdlab.pl

Aktualizacja: Unitra produkuje w Chinach słuchawki, ale wzmacniacz i uchwyty do telewizorów produkowane są w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200