Marka Linksys wraca pod rządami firmy Belkin na rynek MSP

Gdy Belkin przejmował od korporacji Cisco na początku tego roku oddział Linksys, ten miał swojej w ofercie wyłącznie rozwiązanie sieciowe dedykowane dla użytkowników domowych. Taka była bowiem polityka firmy Cisco, która postanowiła swego czasu, że Linksys zajmie się takimi produktami. Belkin daje obecnie sygnały, że pod jej rządami Linksys będzie produkować również rozwiązania sieciowe przeznaczone dla małych i średnich firm (sektor MSP).

Można powiedzieć, że jest powrót do źródeł, gdyż wcześniej – zanim jeszcze Cisco zdecydował inaczej - Linksys przez ponad 20 lat oferował rozwiązania dedykowane na rynek MSP. Były to głównie przełączniki i routery zdolne obsługiwać sieci składające się z pięciu do stu stanowisk pracy. Być może Belkin kierował się właśnie tym, podejmując kilkanaście miesięcy temu decyzję o przejęciu firmy Linksys (którą Cisco kupił równo 10 lat temu).

Belkin ma obecnie w swojej ofercie przede wszystkim produkty sieciowe klasy konsumenckiej. Oferuje też sprzęt dedykowany dla małego biznesu – np. przełączniki KVM (Keyboard, Video, Mouse) czy urządzenia kontrolujące serwerownie. Jednak pierwsze rozwiązanie firmy Belkin, mające markę Linksys, jest przeznaczone na rynek konsumencki. Chodzi o bezprzewodowy router oznaczony symbolem EA6900.

Zobacz również:

  • Apple wycofuje się z usługi leasingowania MacBooków

Szefowie prywatnej firmy Belkin zapowiadają, że już wkrótce w jej ofercie pojawią się pierwsze produkty Linksys przeznaczone dla małych i średnich firm. Pierwsze takie rozwiązanie ma wejść na rynek pod koniec tego roku (ma to być niezarządzalny, gigabitowy przełącznik, zawierający od 5 do 24 portów) a następne produkty (w tym routery VPN, jednozakresowe i dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11n oraz dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11ac) będą się pojawiać sukcesywnie przez cały 2014 r. Do łask ma też wrócić oprogramowanie Network Magic, przejęte swego czasu przez Linksys razem z firmą Pure Networks.

Na styczeń 2014 r. Belkin zapowiada kolejne produkty Linksys dla MSP. Mają to być kamery IP, rejestratory obrazów wideo oraz jeszcze większe przełączniki, zawierające do 52 portów Ethernet oraz wpierające technologię PoE (Power-over-Ethernet). No i wreszcie pod koniec 2014 r. w ofercie firmy Belkin pojawią się pierwsze rozwiązania Linksys dedykowane dla chmur obliczeniowych. Wygląda więc na to, że marka Linksys zawita ponownie w systemach IT eksploatowanych przez małe i średnie firmy.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200