Marka HyperX przejęta przez HP

Firma HP ogłosiła dziś, że podjęła decyzję o zakupie marki HyperX (znany producent akcesoriów do gier). Wartość transakcji wynosi 425 mln USD.

Przejęcie

Marka HyperX należy do znanej firmy Kingston Technology Company i HP przejmuje tylko ten jeden oddział, a nie całą firmę. Zgodnie z wydanym przez obie firmy oświadczeniem, Kingston będzie nadal wytwarzać urządzenia peryferyjne DRAM, pamięci flash i dyski SSD. HP informuje, że zdecydował się na ten krok mając nadzieję, że wzmocni to jego portfolio produktów obsługujących gry, który to segment uzyskiwał w ostatnich latach bardzo dobre wyniki.

W opinii analityków, HP powinien teraz stawić czoła bardziej zdecydowanie takim markom dominującym na rynku gier, jak Corsair, Logitech czy Razer. Jak dotąd HP nie sprecyzował – jest zresztą na to zapewne za wcześnie – jakie produkty zaprojektowane przez HyperX będą dalej rozwijane i pojawią się w jego ofercie.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Podobnie jak w przypadku wszystkich przejęć tego typu, podlega ono zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to tylko formalność. HP spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2021 roku, a pod koniec tego roku w jego ofercie pojawią się pierwsze rozwiązania opatrzone znakiem HyperX.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200