Mark Loughran dyrektorem generalnym Microsoft Polska

Dr Mark Loughran obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Microsoft w Polsce, począwszy od 1 kwietnia 2017 roku.

Mark Loughran zastąpi Ronalda Binkofskiego, który z sukcesami piastował to stanowisko przez ostatnie 4,5 roku i z dniem 1 kwietnia obejmie nową rolę Dyrektora Generalnego odpowiedzialnego za 9 rynków Azji Środkowej, z centralą w Kazachstanie.

Mark Loughran przez ostatnie 3,5 roku piastował stanowisko Dyrektora Generalnego dywizji Consumer & Devices Sales w Microsoft w Wielkiej Brytanii. W tym czasie, jak podaje komunikat prasowy, wraz z zespołem osiągnął znakomite wyniki w zakresie konsumenckich produktów i rozwiązań oferowanych przez Microsoft.

Zobacz również:

  • Dlaczego ponad połowa liderów IT może szukać nowej pracy
  • Atos ma nowego CEO
  • Inwestycje w technologie cyfrowe priorytetem dla CFO

Jego kariera zawodowa na przestrzeni lat obejmuje szereg branż i rynków, początkowo w sektorze Ochrony Zdrowia (Healthcare) i sprzedaży do sektora publicznego. 14 lat związany był z GlaxoSmithKline. 6 lat zarządzał biznesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z czego 4 lata, pracując i mieszkając w Polsce jako Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu GSK Polska. W tym czasie z sukcesem przeprowadził fuzję Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Mark Loughran zasiadał również w Zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej), najstarszej i największej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.

Mark Loughran pełnił także rolę Dyrektora Sprzedaży, a następnie Dyrektora Generalnego w Nokia w Wielkiej Brytanii i Irlandii, kiedy to wprowadził pierwszy smartfon na rynek brytyjski. Później związany był z PACE (obecnie Arris), dostawcą technologii telewizyjnej i szerokopasmowej, gdzie przewodził zespołom inżynierów odpowiedzialnych za hardware i software oraz zespołom sprzedażowym, odpowiedzialnym za sprzedaż usług i platformy cyfrowej do największych na świecie firm Telco i oferujących usługi płatnej telewizji.

Mark Loughran dyrektorem generalnym Microsoft Polska

Mark Loughran

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Polski. To wyjątkowa okazja do połączenia wiedzy, jaką zdobywałem w różnych branżach, kanałach sprzedaży i na różnych rynkach geograficznych z moim doświadczeniem zdobytym w Polsce, żeby w efekcie przyczynić się do rozwoju rynku i lokalnej gospodarki. Polska posiada nadzwyczajny talent i ludzki potencjał – jestem przekonany, że dzięki możliwościom, jakie niesie nasza technologia możemy pomóc Klientom i Partnerom w ich transformacji i osiąganiu sukcesów w erze cyfrowej. Cieszę się na bliską współpracę z zespołem, żeby wspólnie sprostać naszej misji, jaką jest sprawianie, by dzięki technologii każda osoba i organizacja w Polsce osiągała więcej” – mówi Mark Loughran.

Mark Loughran posiada dyplom Magistra oraz tytuł Doktora Uniwersytetu Cambridge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200