Maraton Kreatywnego Internetu 2004: Limoges, Francja, 13-15 maja

Po raz kolejny, we francuskim mieście Limoges, staną ze sobą w szranki webdesignerzy – amatorzy i profesjonaliści, z różnych zakątków świata. Na finał cyklicznego festiwalu – Maratonu Kreatywnego Internetu, jedzie również 5 ekip z Polski, które pod koniec kwietnia przeszły zwycięsko przez regionalne półfinały zorganizowane w Gdańsku.

W wyniku regionalnych, gdańskich eliminacji Maratonu Kreatywnego Internetu, wyłoniono 3 zespoły amatorskie oraz 2 ekipy profesjonalistów, które w tym tygodniu pojadą na finały do Limoges:

Drużyny amatorskie

1 miejsce: ATOMÓWKI –http://team5052.maraton.sprintnet.pl

2 miejsce: TESTER 77 -http://team5032.maraton.sprintnet.pl

3 miejsce: MAYBE TOMORROW -http://team5012.maraton.sprintnet.pl

Drużyny profesjonalne

1 miejsce: YETI -http://team5015.maraton.sprintnet.pl

2 miejsce: CYBER HOUR DEW -http://team5054.maraton.sprintnet.pl

W festiwalu uczestniczyć będą ponadto zwycięskie drużyny z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chile, Belgii, Rosji oraz Kanady. Tak jak w przypadku regionalnych eliminacji, impreza ma charakter 24-godzinnych zawodów, w których zgromadzeni uczestnicy współzawodniczą ze sobą w tworzeniu serwisu internetowego poświęconego określonemu tematowi. Temat ten, oczywiście, do ostatniej chwili pozostanie tajemnicą.

Na zwycięzców w kategorii zespołów amatorskich czekają nagrody rzeczowe i pobyt stażowy we francuskiej firmie, zaś dla profesjonalnych drużyn zostanie ufundowane stypendium w wysokości 60 tysiecy EUR, które będzie wypłacone w celu zrealizowania strony internetowej Agencji Rozwoju Regionalnego Limousin. Dodatkowo, przyznana zostanie również nagroda publiczności, w postaci stażu we francuskiej firmie.

Więcej informacji:

Maraton Kreatywnego Internetu 2004 -http://www.maraton.sprintnet.pl

Oficjalna strona festiwalu – http://www.marathon-internet.net

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200