Mannesmann i Deutsche Bank będą świadczyć usługi bankowości internetowej

Mannesmann i Deutsche Bank (DB) zamierzają utworzyć nowy bank, który będzie łączył usługi telekomunikacyjne i bankowe świadczone za pośrednictwem Internetu. Tele-Commerce Bank, kontrolowany po połowie...

Mannesmann i Deutsche Bank (DB) zamierzają utworzyć nowy bank, który będzie łączył usługi telekomunikacyjne i bankowe świadczone za pośrednictwem Internetu. Tele-Commerce Bank, kontrolowany po połowie przez Mannesmanna i DB, ma rozpocząć działalność w IV kwartale tego roku i obsługiwać klientów na terenie Europy. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie znajdowała się siedziba banku.

Umowa ma być "następnym krokiem" w rozszerzaniu usług handlu elektronicznego i sposobu płacenia za nie - stwierdził przedstawiciel Mannesmanna. "Nie będzie już więcej pośredników" - dodał.

Początkowo świadczone będą standardowe internetowe usługi bankowe, również z wykorzystaniem platformy bezprzewodowej. Od I kwartału przyszłego roku oferta zostanie poszerzona także o usługi maklerskie.

Jednym z nowatorskich rozwiązań stosowanych przez nowy bank będzie możliwość wykorzystywania numeru telefonu abonenta jako numeru jego konta bankowego. Ma to wpłynąć na znaczne uproszczenie dokonywania transakcji. Ponadto na zostać ujednolicony system raportowania i naliczania rachunków, łączący miesięczne rachunki telefoniczne z wyciągami bankowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200