Mały odtwarzacz z wielkim dyskiem

Toshiba zaprezentowała przenośny odtwarzacz plików audio o nazwie Gigabeat. Jest on dość nietypowy - zamiast wykorzystywanych zwykle w takich urządzeniach kart pamięci flash, zastosowano w nim twardy dysk o pojemności 5 GB. Pozwala to na zapisanie w pamięci Gigabeat nawet 1000 plików MP3.

Toshiba zaprezentowała przenośny odtwarzacz plików audio o nazwie Gigabeat. Jest on dość nietypowy - zamiast wykorzystywanych zwykle w takich urządzeniach kart pamięci flash, zastosowano w nim wymienny twardy dysk o pojemności 5 GB.

To nieznacznie zwiększyło rozmiary Gigabeat - jednak nabywcom odtwarzacza tę niedogodność zrekompensuje z pewnością możliwość zapisania w pamięci urządzenia nawet 1000 plików MP3 (skompresowanych z bitrate równym 128 kb/s).

Zobacz również:

Dysk, który zastosowano w odtwarzaczu można podłączyć do interfejsu karty PC. Całe urządzenie przypomina trochę odtwarzacz iPod, zaprezentowany kilka miesięcy temu przez firmę Apple - ma podobny kształt i wyposażone jest w duży wyświetlacz LCD. Warto również dodać, że w iPodzie również zastosowano dysk twardy produkowany przez Toshibę

Rozmiary urządzenia to: 7,2 x 2,2 x 11,2 cm; całość waży 235 g (z dyskiem). Menu (wyświetlane na ekranie o rozdzielczości 160 x 120 pikseli) dostępne jest w 5 językach (m.in. niemieckim oraz angielskim). Gigabeat na rynek trafi prawdopodobnie już na początku lipca. Cenę ustalono na ok. 400 USD.


TOP 200