Mała konsolidacja

HP wprowadza pamięci masowe wyposażone w oprogramowanie umożliwiające automatyzację procesów backupu i odtwarzania danych w małych firmach.

HP wprowadza pamięci masowe wyposażone w oprogramowanie umożliwiające automatyzację procesów backupu i odtwarzania danych w małych firmach.

Firma HP wprowadziła na polski rynek nowe, tanie dyskowe systemy do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych HP StorageWorks D2D Backup System. W ich skład wchodzi pamięć masowa wyposażona w interfejsy iSCSI umożliwiające podłączenie do sieci Gigabit Ethernet, a cały system został zaprojektowany specjalnie do zastosowań w małych lub średnich firmach.

Architektura i funcjonalność StorageWorks D2D Backup System jest wzorowana na urządzeniach HP StorageWorks All-in-One. System umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych z maksymalnie czterech serwerów i zależnie od modelu ma pojemność 750 GB lub 1,5 TB. Pozwala na automatyzację i centralizację procesu tworzenia kopii bezpieczeństwa danych, a także względnie szybkie ich odtworzenie. Dane są zapisywane na bieżąco, co zapobiega ich utracie w razie nieoczekiwanej awarii.

Jak podkreślają przedstawiciele HP, w porównaniu z klasycznymi systemami backupu wykorzystującymi napędy taśmowe, tego typu rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu odtwarzania danych nawet z kilkunastu godzin do kilkunastu minut. Jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo tanie i w niektórych zastosowaniach może konkurować ze streamerami również pod względem ceny i kosztów utrzymania.

Dodatkowym wyposażeniem StorageWorks D2D jest oprogramowanie do zarządzania procesami archiwizacji i odtwarzania danych wyposażone we względnie prosty i łatwy w użyciu interfejs umożliwiający lokalną lub zdalną kontrolę i konfigurację systemu przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej.

Katalogowe ceny HP D2D110 to tylko ok. 2000 USD za model o pojemności 750 GB i 3000 USD (1,5 TB). Oprócz tego trzeba dodatkowo zapłacić 1000 USD za opcjonalne oprogramowanie do zarządzania archiwizacją danych HP Data Protector Express. Te nowe pamięci HP są tanią konkurencją dla podobnej klasy rozwiązań oferowanych obecnie przez wielu producentów, jak na przykład wprowadzone ostatnio przez Dell i EMC pamięci Clariion CX3-10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200