Mała i tania cyfrówka Sony

Sony zaprezentował swój najnowszy i jednocześnie najmniejszy cyfrowy aparat fotograficzny - DSC-U10. Jednocześnie przedstawiciele koncernu zapowiedzieli wprowadzenie na rynek całej rodziny niewielkich i jednocześnie bardzo tanich cyfrówek.

Sony DSC-U10

Sony DSC-U10

zaprezentował swój najnowszy i jednocześnie najmniejszy cyfrowy aparat fotograficzny - DSC-U10. Jednocześnie przedstawiciele koncernu zapowiedzieli wprowadzenie na rynek całej rodziny niewielkich i jednocześnie bardzo tanich cyfrówek.

Wymiary Sony DSC-U10 wynoszą 8,5 x 4,0 x 2,9 cm, zaś jego waga (z bateriami i kartą pamięci) - zaledwie 118 g.

Tak niewielkie rozmiary nowej cyfrówki japońskiego koncernu musiały jednak odbić się na osiągach - aparat został wyposażony w matrycę o rozdzielczości zaledwie 1,3 megapiksela, pozwalającą na wykonywanie zdjęć o wielkości 1280 x 960 pikseli (co jednak dla wielu użytkowników może okazać się zupełnie wystarczające). Możliwe jest także nagrywanie za pomocą DSC-U10 filmów w rozdzielczości 160 x 112 pikseli w formacie MPEG-1 o długości do 15 sekund (bez dźwięku).

Sony DSC-U10

Sony DSC-U10

Zgodnie z oświadczeniem producenta, nowa cyfrówka została pomyślana jako idealne rozwiązanie dla niewymagających i niezbyt zamożnych adeptów cyfrowej fotografii.

Aparat ma kosztować około 210 USD. Do sprzedaży w Europie trafi najprawdopodobniej w sierpniu tego roku.

Więcej informacji:

http://www.sony.com