MahJong - gra chińskich filozofów na przerwę od pracy

MahJong, czyli madżong, to pochodzą z Chin gra dla czterech graczy. Popularna w Polsce, zwłaszcza jako przerwa od pracy, ale nie tylko.

MahJong / Fot. Materiały własne

MahJong / Fot. Materiały własne

Jeśli chcemy pograć w MahJong, warto zdecydować się np. na pakiet oferujący rozmaite warianty popularnej gry logicznej - MahJong Suite. Jest dostępny do pobrania na PC w formie darmowego dema. Z kolei pełną wersję zakupimy na oficjalnej stronie producenta.

Sprawdź: Konwerter MP3

Na czym polega gra w Mahjong?

MadJong wywodzi się z Chin. To gra dla 4 osób, rozgrywana przy użyciu zestawu specjalnych kamieni. Zadaniem jest wyłożyć Madżonga, czyli zebrać układ złożony z jednej pary oraz czterech trójek (lub czwórek) kamieni. W MadJong gra się zestawem 136 specjalnych kamieni.

Jak grać w Mahjong?

Konkretnie! Celem jest zebranie czterech zestawów zawierających trzy lub cztery kamienie oraz jednej pary. Gracz, który podoła temu zadaniu, wypowiada słowo Mahjong. Kiedy tak się stanie, zostaną naliczone punkty uczestników biorących udział w danym rozdaniu.

Zobacz: Program do nagrywania ekranu

To świetne na stres

Gra jest świetnym przerywnikiem w pracy i potrafi zrelaksować. Dobrze sprawdza się na krótsze sesje, kiedy nie mamy czasu na rozgrywkę w bardziej rozbudowanych, nowoczesnych produkcjach.

Gra dostępna jest pod tym adresem i zawiera setki różnych teł oraz ciekawe ustawienia. Nie wszystkie są dostępne w wersji darmowej. Płatna to z kolei wydatek 8,99 dol.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200