Magic window – nowy pomysł Google na prowadzenie wideokonferencji

Korporacja zademonstrowało wczoraj na swojej corocznej konferencji I/O wyjątkowo realistyczne rozwiązanie audio/wideo obsługujące wirtualne spotkania, które wykorzystuje technologię trójwymiarowego obrazowania. Firma nadała temu rozwiązaniu wiele mówiącą, roboczą nazwę "magic window".

Google

Opracowana przez Google technologia, pozwalająca prowadzić, jak to określono, pseudo-wideo czaty, nosi nazwę Project Starline. To właśnie dzięki niej komunikujące się ze sobą strony mogą zobaczyć drugą osobę w trzech wymiarach i mającą naturalną wielkość.

Technologia jest mieszanką zaawansowanych rozwiązań sprzętowych i programistycznych i wykorzystuje obrazowanie 3D oraz kompresję danych, realizując zadanie w stu procentach czasie rzeczywistym.

Zobacz również:

  • Inicjatywa Pangea pomoże walczyć z cyfrowym wykluczeniem
  • Webex idzie do wojska
  • W oczekiwaniu na Androida 12

Google nie podaje, kiedy produkt może trafić na rynek. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że pandemia spowodowała, iż zainteresowanie tego rodzaju rozwiązaniami gwałtownie wzrosło, może to nastąpić bardzo szybko, być może jeszcze w tym roku. Twórcy takich rozwiązań, jak Teams i TikTok, powinni więc mieć powody do obaw o to, że już niedługo przybędzie im poważny konkurent, który zagrozi ich dominacji na tym rynku.


TOP 200