Magic Keyboard, czyli jak przepłacić za klawiaturę

Klawiatura Magic Keyboard świetnie współpracuje z iPadem, ale jej cena jest zdecydowanie za wysoka.

Magic Keyboard / Fot. Materiały producenta

Magic Keyboard / Fot. Materiały producenta

Jeśli często zabieramy ze sobą w podróż iPada i zdarza nam się odpisywać na e-maile lub pisać teksty, klawiatura staje się mile widziana. Łatwiej i szybciej wprowadzimy poszczególne znaki, w dodatku bez błędów. Nic więc dziwnego, że Apple zaoferowało odpowiednią klawiaturę - Magic Keyboard. Dzięki niej można niejako przemienić iPada w komputer przenośny.

Sprawdź: Deepfake

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznych nagród Apple Store Award
  • SwiftKey niespodziewanie powraca na iPhone'a!

Magic Keyboard spisuje się lepiej niż dostępne alternatywy, a powód jest prosty: została opracowana przez Apple. Firma celowo utrudnia innym producentom tworzenie akcesoriów, a sama - gdy już takie opracowuje - zawsze dba o to, aby działały optymalnie z jej sprzętem i oprogramowaniem.

Obecnie system iPadOS jest na tyle rozbudowany, że po podłączeniu klawiatury możemy odnieść wrażenie, jakbyśmy pracowali na laptopie. Ciągle nie jest to MacBook z macoS, niemniej jest to zdecydowanie coś więcej niż tablet.

Magic Keyboard kosztuje aż 649 zł

W sklepie Apple znajdziemy klawiaturę Magic Keyboard za 649 zł. To model z blokiem numerycznym. Ma dość duże klawisze, a także pełnowymiarowe klawisze strzałek. Wszystkie klawisze są do tego na mechanizmie nożycowym i mają niski profil. Komfort pisania jest wysoki, a wbudowany akumulator naprawdę wydajny - na jednym ładowaniu klawiatura działa nawet do miesiąca.

Zobacz: Jak zrobić screena na laptopie

Wymiary klawiatury to 0,41 - 1,09 cm (wysokość), 41,87 cm (szerokość) i 11,49 cm (głębokość), przy wadze 0,39 kg. Wykorzystuje port Lightning na uSB, a także Bluetooth.

Do tego Apple sprzedaje wersję bez bloku numerycznego za 499 zł, albo z modułem Touch ID - za 749 zł. Jest też model z blokiem numerycznym i Touch ID, który kosztuje aż 999 zł.

W podobnych cenach kupimy klawiatury mechaniczne, z obsługą makr, podświetleniem RGB i innymi dodatkami. I te klawiatury są również bardzo wytrzymałe, komfortowe z użyciu, czy mają podpórki pod nadgarstki. Są często również tańsze, co sprawia, że klawiatury Apple'a trudno polecić. To raczej sprzęt dla fanów marki, którzy nie wyobrażają sobie, by pracować na czymś innym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200