Magdalena Gaj nagrodzona statuetką Złotego Cyborga

Wczoraj w trakcie XXVIII Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki odbyła się uroczystość wręczenia nagród Złotego Cyborga dla liderów teleinformatyki. Laureatem konkursu został m.in. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Magdalena Gaj.

Wśród pięciu wyróżnionych osób Kapituła Nagrody, kierowana przez przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Józefa Woźniaka uhonorowała statuetką Złotego Cyborga Prezes UKE Panią Magdalenę Gaj. Nagrodę przyznano za wybitny wkład w tworzenie regulacji prawnych dla nowoczesnego rynku telekomunikacyjnego i teleinformatycznego.

"Jest to dla mnie szczególnej rangi nagroda, gdyż została mi przyznana przez środowiska naukowe zajmujące się od wielu lat tematyką telekomunikacyjną, rozwojem polskiej nauki i myśli technicznej, jak też wypromowaniem na uczelniach i politechnikach kolejnych roczników specjalistów dla tej branży. Miałam wyjątkową okazję jako wiceminister odpowiedzialna za sektor łączności nie tylko współtworzyć ustawy i rozporządzenia dla rynku telekomunikacyjnego, ale również obecnie mogę stosować te regulacje prawne w praktyce jako Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Cieszę się, że ten mój wkład i wysiłek w pracy w administracji łączności został przez kapitułę zauważony, doceniony i w tak miły dla mnie sposób nagrodzony" - dziękując za wyróżnienie powiedziała Magdalena Gaj, Prezes UKE.

Zobacz również:

  • W zeszłym roku polscy użytkownicy sieci mobilnych przenieśli rekordową liczbę numerów
  • Ta linuksowa dystrybucja została uznana za „cyfrowe dobro publiczne”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200