Mafiaboy przyznał się do lutowych ataków na popularne serwisy internetowe

Kanadyjski nastolatek przyznaje się do większości z 66 postawionych mu zarzutów, dotyczących serii ataków na popularne amerykańskie serwisy internetowe, w tym CNN.com, Yahoo.com, Amazon.com i eBay.

Mafiaboy, 16-letni haker z Kanady, przyznał się do serii ataków na popularne amerykańskie serwisy internetowe, w tym CNN.com, Yahoo.com, Amazon.com i eBay. Ataki te wstrząsnęły rynkiem internetowym w lutym br.

Louis Miville-Deschenes, oskarżyciel w sprawie, ujawnił, że podczas kolejnego spotkania przed sądem, kanadyjski nastolatek zgodził się na przyznanie się do większości z 66 postawionych mu zarzutów.

Wyrok ma zapaść podczas posiedzenia sądu 8 grudnia br. Zdaniem prokuratora oskarżonemu grozi do dwóch lat więzienia i grzywna w wysokości ok. 650 USD.

Przypomnijmy, że nastolatek, którego nazwisko ze względu na wiek trzymane jest w tajemnicy, został aresztowany w kwietniu br. Na jego ślad trafiono po przeanalizowaniu plików logów z serwerów znajdujących się w kalifornijskich uniwersytetach. Ponadto FBI wykryło, że Mafiaboy wcześniej pytał innych internautów w tzw. chat roomach o zaproponowanie celu dla jego ataków. Jednakże w krótki czas po aresztowaniu eksperci doszli do wniosku, że powielał on jedynie metody użyte przez zaawansowaną grupę hakerów, która prawdopodobnie nigdy nie zostanie wykryta.

***

Mafiaboy jedynie naśladowcą autorów prawdziwych ataków DoS

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200