Macworld: Microsoft przedstawił wersję beta pakietu Office dla Mac OS X

Nowa wersja popularnego pakietu biurowego, w odmianie dla Macintoshy, ma w pełni wykorzystywać możliwości interfejsu najnowszego systemu Apple.

Microsoft na konferencji Macworld poinformował, że wersja jego pakietu biurowego Office przeznaczona dla systemu Mac OS X pojawi się na rynku najwcześniej we wrześniu lub październiku br.

Producent udostępnił także beta wersję programu komunikacyjnego Microsoft Outlook 2001 przeznaczonego dla komputerów Apple. Podczas konferencji zapowiadający ten fakt Kevin Browne, dyrektor działu Microsoftu zajmującego się rozwiązaniami dla Macintoshy, dostał gromkie brawa. "Chciałbym móc powiedzieć, że oklaski te są spowodowane tym, iż zrobiliśmy dobry produkt. Ale do tej chwili nie mogliśmy poszczycić się dużymi osiągnięciami na tym polu" - skomentował fakt wchodzenia z nowym produktem na rynek komputerów Apple.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?
  • Dlaczego ekosystem Apple jest najbezpieczniejszy?

Zdaniem analityków, nowa wersja Microsoft Outlook ma długą drogę do przebycia, zanim użytkownicy Maców przekonają się do pełnego zaangażowania Microsoftu w pracę przy ich platformie.

Finalna wersja Outlooka dla Maców ma pojawić się na rynku w połowie roku. Jak zapewniał K. Browne, zarówno udostępniona w Internecie wersja beta, jak i finalny produkt będą w pełni zgodne z wersją Outlooka pracującą w środowisku Windows.

Większą część wystąpienia przedstawiciela Microsoftu zajęło jednak przedstawienie pakietu Office dla nowego systemu Mac OS X. Pakiet ten ma w pełni korzystać z nowych rozwiązań interfejsu tego systemu. Microsoft podobno zrobił wszystko, aby dostęp do menu i rozwiązań multimedialnych był tożsamy z oryginalnymi rozwiązaniami Apple.

Jak twierdzi Microsoft, Office 2001 dla nowego systemu nie jest uaktualnieniem pakietu dostępnego już dla Mac OS, a raczej wersją wykorzystującą w pełni zalety nowego interfejsu i możliwości OS X. Jednakże pełna wersja pakietu, która ma kosztować ok. 300 USD, będzie dostępna dla dotychczasowych użytkowników za połowę ceny.

***

Macworld: Steve Jobs prezentuje nowy system i komputery

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200