MacroSoft wspomagany obligacjami

Warszawski producent oprogramowania planuje przeprowadzić emisję obligacji o wartości 10-15 mln zł. Środki pozyskane przez spółkę zostaną przeznaczone na rozwój grupy kapitałowej i rozbudowę oferty programowej.

MacroSoft SA planuje jeszcze w tym roku przeprowadzić specjalną emisję obligacji, która pozwoli na rozszerzenie oferty programowej i dofinansowanie swoich oddziałów. "Szacujemy, że wartość emisji wahać się będzie pomiędzy 10-15 mln zł, ale ostateczna decyzja o emisji podjęta zostanie na WZA na początku września. Środki pozyskane z emisji planujemy przeznaczyć na rozwój oferty związanej z oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem oraz aplikacji wspomagających zarządzanie wiedzą i informacją z wykorzystaniem technologii lotusowej. Ponadto chcielibyśmy zainwestować w rozwój sieci spółek z naszej grupy kapitałowej - czternastu lokalnych oddziałów i dwóch spółek powiązanych, MIS - Management Information Systems oraz Efbud", wyjaśniła Patrycja Ptaszek, koordynator ds. holdingu w Macrosoft SA.

W drugim kwartale br. (okres kwiecień-czerwiec) Macrosoft SA zanotował 753 tys. zł straty netto. W ciągu całego pierwszego półrocza strata netto spółki wyniosła 956 tys. zł. Przychody ze sprzedaży w II kw. br. zamknęły się kwotą ponad 4 mln zł, a w ciagu sześciu miesięcy 2001 r. wyniosły 8,98 mln zł. Grupa kapitałowa Macrosoftu w I półroczu br. odnotowała 1,38 mln zł straty netto, a jej przychody wyniosły 14,96 mln zł. W II kwartale br. było to odpowiednio - 1,32 mln zł i 7 mln zł.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200