Macierz dla DAS i SAN

Nowa macierz dyskowa z rodziny Adaptec DuraStor, przeznaczona dla średnich firm, może być stosowana zarówno w architekturze DAS ($Direct Attached Storage$), jak i w sieciach SAN ($Storage Area Network$).

Nowa macierz dyskowa z rodziny Adaptec DuraStor, przeznaczona dla średnich firm, może być stosowana zarówno w architekturze DAS (Direct Attached Storage), jak i w sieciach SAN (Storage Area Network).

Adaptec DuraStor 7220SS składa się z dwóch modułów. Pierwszy - o wysokości 1U - został wyposażony w 2-gigabitowy kontroler Fibre Channel, umożliwiający przesyłanie danych z szybkością do 400 MB/s w trybie dupleks. Drugi - o wysokości 2U - stanowi obudowę dla maks. 12 dysków Ultra 160 SCSI. Macierz może zawierać cztery takie obudowy, pozwalające na instalację 48 dysków twardych, na których można przechować 3,5 terabajtów danych. Możliwość zainstalowania w systemie dodatkowego kontrolera RAID pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności rozwiązania.

Zobacz również:

  • Seagate prezentuje nową technologię, która odzyskuje dane z uszkodzonych dysków twardych

Zarządzanie i monitorowanie pracy macierzy może odbywać się za pomocą oprogramowania Storage Manager Pro, przez emulator terminalu lub za pomocą panela LCD, umieszczonego w przedniej części macierzy. Wszystkie istotne elementy systemu (dyski, kontrolery, zasilacze, układ chłodzenia) są redundantne i można je wymienić podczas pracy urządzenia. Macierz DuraStor 7220SS zapewnia ochronę danych na poziomie RAID 0, 1, 0/1, 3, 4, 5 i 0/5. Wszystkie moduły są zgodne ze standardem SAF-TE, pozwalającym na wymianę informacji o stanie podzespołów i pojawiających się problemach. DuraStor 7220SS przystosowana jest także do realizacji backupu w sieci SAN, nie obciążającego infrastruktury LAN (LAN-free backup).

Sugerowana cena detaliczna netto Adaptec DuraStor 7220SS wynosi 12 tys. USD.

Więcej informacji: www.veracomp.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200