Macierz FAStT600 z opcją "turbo"

IBM wprowadzi we wrześniu do swojego serwera pamięci masowych FAStT600 szereg usprawnień, które podwoją jego pojemność oraz znacznie zwiększą wydajność urządzenia. FAStT600 to macierz klasy podstawowej (produkt kosztuje na rynku polskim ok. 15 tys. USD i jest adresowany do sektora MŚP), która jest oparta na technologii Fiber Channel 2 Gb/s i wspiera platformy Windows oraz Linux.

Wszystko za sprawą opcji "turbo", dzięki której pojemność bufora na dane wzrasta z 256 MB do 1 GB i serwer może obsłużyć do 112 dysków twardych Fibre Channel, a nie 42 tak jak w przypadku poprzedniego modelu. Kolejna modyfikacja polega na instalowaniu w pamięci serwera nowego oprogramowania zarządzającego urządzeniem. Chodzi o pakiet Storage Manager 8.4.

IBM dodaje do urządzenia trzecią szufladę na dyski, zwiększając liczbę dysków w serwerach nie dysponujących opcją “turbo” z 42 do 56. Po zastosowaniu opcji “turbo” liczba ta ulegnie podwojeniu (do 112 dysków), co daje ogólną pojemność 16,4 TB, a ogólna wydajność serwera wzrasta wtedy w niektórych konfiguracjach nawet o 70 procent.

Serwery FAStT600 z opcją “turbo” pojawią się w ofercie IBM 12-go września br. Cena – od 36 569 USD. Za zainstalowanie w standardowym serwerze FAStT600 opcji “turbo” użytkownik będzie musiał zapłacić 26 570 USD.

IBM poinformował jednocześnie, że w tym samym dniu wprowadza na rynek nowe oprogramowanie VolumeCopy (które chroni użytkownika przed utratą danych na wypadek awarii serwera). Cena produktu nie jest jeszcze znana.


TOP 200