Maciej Witucki rezygnuje ze stanowiska prezesa TP SA

Prawdopodobnie nie oznacza to jednak, że Witucki zakończy współpracę z rodzimą firmą. Ma on otrzymać propozycję zostania przewodniczącym rady nadzorczej TP SA.

Maciej Witucki rezygnuje ze stanowiska prezesa TP SA

Maciej Witucki

Maciej Witucki poinformował spółkę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy ustąpi z zajmowanego przez siebie stanowiska prezesa zarządu TP SA – donosi serwis Wirtualnemedia.pl. Na stanowisku tym, Witucki był od listopada 2006 roku. Akcjonariusz większościowy w firmie – Orange SA – zamierza zaproponować kandydaturę Bruno Duthoita na stanowisko zajmowane obecnie przez Wituckiego. Duthoit był wcześniej szefem etiopskiego operatora Ethio Telecom.

Polak, ma zostać nowym przewodniczącym rady nadzorczej TP SA. Na tym stanowisku zastąpiłby Andrzeja K. Koźmińskiego, który zrezygnować ma ze swojej funkcji, choć jednocześnie pozostałby niezależnym członkiem rady nadzorczej.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • Nowy CIO w Alior Banku

"Od początku roku wdrażamy nową strategię firmy. Pierwsze wyniki pokazują, że zaczyna ona działać. Mamy do dyspozycji nowe narzędzia, jak konwergentna oferta Orange Open, marka nju mobile, albo najlepsza sieć, jaką osiągniemy w wyniku współkorzystania z dostępowej sieci mobilnej. (…) Ponieważ jest to już mój siódmy rok na stanowisku prezesa zarządu Orange Polska, wspólnie z akcjonariuszem większościowym zgodziliśmy się, że pomyślny start naszej nowej strategii jest dobrym momentem, bym przekazał pałeczkę dalej w sztafecie" – tak Witucki komentował swoją decyzję w wypowiedzi opublikowanej na łamach Wirtualnych Mediów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200