Maciej Plebański nowym prezesem T-Systems Polska

Z początkiem marca 2013 r. na czele polskiego oddziału T-Systems, spółki należącej do grupy Deutsche Telekom, integratora systemów teleinformatycznych, stanął Maciej Plebański, obejmując funkcję prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego firmy. Maciej Plebański nowe obowiązki połączy z funkcją Dyrektora Sprzedaży, którą pełni od ponad roku.

Maciej Plebański pracuje w T-Systems od 2008 r. W strukturach spółki pełnił m.in. obowiązki Dyrektora sprzedaży bezpośredniej i w sektorze publicznym. W styczniu 2012 r. objął funkcję Dyrektora Sprzedaży, sprawując nadzór nad rozwojem istniejących projektów oraz wdrażaniem nowych rozwiązań na poziomie globalnych oraz lokalnych klientów firmy.

Maciej Plebański nowym prezesem T-Systems Polska

Do końca lutego obowiązki Prezesa Zarządu spółki pełnił Alexander Bartz, który funkcję tę łączył ze stanowiskiem Dyrektora Finansowego firmy. Alexander Bartz pozostaje w zarządzie firmy i będzie nadal piastował stanowisko Dyrektora Finansowego. Zmianie na stanowisku Prezesa towarzyszy także optymalizacja struktur firmy T-Systems. Dział Usług zostanie podzielony pomiędzy dwa pozostałe piony - sprzedaży i produkcji. Analogiczne modyfikacje są systematycznie implementowane w kolejnych spółkach grupy T-Systems i mają na celu uproszczenie globalnych struktur firmy.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

"Rozpoczynamy kolejny rok działalności T-Systems w Polsce z bardzo ambitnym planem umocnienia pozycji spółki na rynku B2B, a także w sektorze Public. Oprócz obsługi naszych obecnych klientów, skupimy się na intensywnym pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych m.in. w sektorze finansowym, przemysłowym i publicznym. W najbliższych miesiącach, T-Systems Polska jeszcze wyraźniej zaznaczy swoją pozycję na lokalnym rynku IT, wykorzystując szanse i potencjał, jaki Grupa Deutsche Telekom widzi w Polsce. Już niebawem wprowadzimy do naszej oferty szereg ciekawych rozwiązań, które sprawdziły się na wielu rynkach europejskich’ - mówi Maciej Plebański, Prezes Zarządu T-Systems Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200