Mac OS z numerem 10

Dziesiąta wersja systemu operacyjnego dla komputerów Macintosh jest już gotowa. Apple zapowiada, że sprzedaż oprogramowania rozpocznie się 24 marca br.

Apple Computer poinformował o przekazaniu do produkcji systemu Mac OS X. Rynkową premierę najnowszej wersji tego oprogramowania wyznaczono na 24 marca. Cena nowego systemu wyniesie 129 USD.

Mac OS X zbudowano na jądrze unixowego oprogramowania typu open source o nazwie Darwin. System ma nowy interfejs użytkownika zwany Aqua, który - jak twierdzi producent - znacznie zwiększy funkcjonalność i łatwość użytkowania OS X. Dziesiąta wersja oprogramowania będzie również wspierać technologię OpenGL a obsługę plików multimedialnych zapewni najnowszy odtwarzacz QuickTime.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Programiści z Apple zadbali także o zaimplementowanie funkcji, takich jak wielozadaniowość z wywłaszczaniem czy możliwość wielowątkowego przetwarzania danych na dwuprocesorowych komputerach Power Mac G4.

Mac OS X będzie dystrybuowany poprzez serwis internetowy Apple i sieć autoryzowanych partnerów. Najpóźniej do czerwca system ma być standardowo preinstalowany na wszystkich komputerach produkowanych przez tę firmę. Nowe oprogramowanie Apple jest przeznaczone dla komputerów iMac, iBook, Power Mac G3, G4 i nowszych, wyposażonych co najmniej w 128 MB pamięci operacyjnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200