MWC: Lenovo pokazało smartfon zintegrowany z profesjonalnym fotoaparatem

Firma zaprezentowała na targach MWC urządzenie VIBE Shot, które łączy w sobie aparat fotograficzny i smartfon. Zwykły smartfon może oczywiście też robić zdjęcia, ale ViIBE Shot oferuje szereg dodatkowych profesjonalnych opcji.

Aparat jest wyposażony w matrycę 16: 9, umożliwiającą robienie zdjęć w ciemnych pomieszczeniach i w nocy. Producent wzbogacił VIBE Shot o specjalne rozwiązania takie, jak aparat tylny o rozdzielczości 16 megapikseli z sześcioczęściowym obiektywem modułowym.

VIBE Shot zawiera trójkolorową lampę błyskową, dostosowuje się automatycznie do warunków oświetlenia oraz redukuje rozmycia i ułatwia robienie ostrych zdjęć. Wspiera też funkcję ustawiania ostrości w podczerwieni, która działa dwa razy szybciej niż tradycyjny autofokus. VIBE Shot posiada wyświetlacz full HD o przekątnej 5 cali, system Android 5.0 Lollipop i procesor Qualcomm Snapdragon. Użytkownicy mają do dyspozycji pojemną pamięć 32 GB oraz dodatkowo do 128 GB pamięci flash na opcjonalnej karcie microSD.

Zobacz również:

MWC: Lenovo pokazało smartfon zintegrowany z profesjonalnym fotoaparatem

Dane można szybko wysyłać i pobierać w sieciach LTE lub po połączeniu z punktem dostępowym sieci Wi-Fi. Obsługa dwóch kart SIM umożliwia korzystanie z dwóch różnych abonamentów na transmisję danych. Wszystkie te funkcje mieszczą się w płaskiej i lekkiej obudowie aluminiowej w kolorze czerwonym, białym lub szarym.

Urządzeniu towarzyszą aplikacje serii DOit firmy Lenovo, takie jak: SHAREit (do łatwego udostępniania zdjęć i innych plików między urządzeniami), CLONEit (do przesyłania danych do nowego telefonu czy tabletu), SYNCit (do tworzenia kopii zapasowych kontaktów, wiadomości SMS i rejestrów połączeń), oraz SNAPit Camera (tylko w modelu VIBE Shot, do robienia zdjęć w różnych trybach i przy użyciu profesjonalnych funkcji fotograficznych).

Smartfon Vibe Shot będzie dostępny na rynku od czerwca br. w krajach, w których sprzedawane są smartfony Lenovo, w cenie od 349 USD.


TOP 200