MWC 2011: dwa Facebook Phone'y i tablet Flyer od HTC

HTC zaprezentował na targach MWC pięć nowych smartfonów z systemem Android. Wśród nich są dwa ze specjalnym przyciskiem Facebook. Oprócz nowych telefonów, HTC zaprezentowało również tablet Flyer.

Firma HTC pokazała na targach WMC dwa smartfony silnie zintegrowane z Facebookiem. Są to HTC ChaCha i Salsa. Niedawno podobne urządzenia zaprezentowało INQ. W tamtym przypadku zastosowano zintegrowanie ekranu głównego telefonu z funkcjami Facebooka. W nowych modelach HTC zastosowano podobne rozwiązanie, a dodatkowo przygotowano specjalny przycisk Facebook.

HTC ChaCha, HTC Salsa

Dodatkowy klawisz z charakterystyczną literką f zapala się w momencie, gdy mamy możliwość podzielić się czymś ze znajomymi w serwisie społecznościowym. Podświetlany jest np. gdy robimy zdjęcie lub słuchamy muzyki.

Zobacz również:

  • HTC powraca do produkcji smartfonów - czy wykorzysta szansę?

Gdy mamy zamiar dzwonić do naszych znajomych lub oni dzwonią do nas to na ekranie wyświetlane są ich ostatnie wiadomości i zdjęcia. Telefony posiadają również szereg aplikacji ułatwiających korzystanie z Facebooka.

Desie S, Wildfire S, Incredible S

Trzy pozostałe modele, które zostały zaprezentowane to HTC Desire S, Wildfire S oraz Incredibile S. Wszystkie są nowymi wersjami już istniejących wcześniej modeli. Incredibile S oraz Desire S to smartfony najwyższej jakości, Wildfire S ma nieco gorsze osiągi, ale za to jego cena ma być przystępniejsza.

Wszystkie wymienione modele HTC korzystają z Android OS 2.3 i interfejsu HTC Sense, który ma ułatwiać obsługę urządzenia i sprawiać, by była intuicyjna i przyjemna. HTC Sense zastosowano także w tablecie Flyer.

HTC Flyer

Tablet HTC korzysta z systemu Android 2.4. Nie wprowadzono w nim jeszcze Androida 3.0 przeznaczonego specjalnie dla tabletów, ale oznacza to, że ukaże się na rynku wcześniej niż jego konkurenci.

Tablet ten wyróżnia się nowa technologia HTC Scribe umożliwiającą rysowanie, malowanie, pisanie, retuszowanie zdjęć, zaznaczanie interesujących nas fragmentów stron internetowych itd.. Ma też współpracować z serwisem OnLive, który pozwala na granie w najnowsze gry na tablecie dzięki zastosowaniu technologii chmury obliczeniowej.

Specyfikacja techniczna nowych modeli HTC na drugiej stronie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200