MWC 2011: bramka Ruckus WSG integrująca sieci WLAN z komórkowymi

Ruckus Wireless prezentuje na Mobile World Congress w Barcelonie bezprzewodową bramkę WSG (Wireless Services Gateway), która integruje sieci WLAN (punkty dostępowe) z sieciami komórkowymi i będzie mogła w przyszłości wspierać roaming realizowany w obszarze tych dwóch środowisk komunikacyjnych. To jedno z pierwszych tego rodzaju rozwiązań przeznaczonych dla operatorów sieci telekomunikacyjnych.

Bramka, która w przyszłości może być używana do budowania heterogenicznych sieci bezprzewodowych 3G/4G, obsługuje kilka metod uwierzytelniania klientów, takich jak 802.1x EAP-SIM/AKA, adresowanie MAC czy metoda captive portal, wykorzystywana przez bezprzewodowych dostawców internetu WISP (Wireless Internet Service Provider).

MWC 2011: bramka Ruckus WSG integrująca sieci WLAN z komórkowymi
Instalacja bramki jest prosta -po jej włączeniu komunikuje się ona automatycznie ze znajdującym się najbliżej punktem dostępowym WLAN. Urządzenie pokazane w Barcelonie nie obsługuje aplikacji VoIP, natomiast kolejne wersje mają już oferować tą funkcję. Dotyczy to również roamingu, który producent zamierza wprowadzić do bramki, gdy powstanie odpowiedni standard.

Zobacz również:

  • Orange kolejnym operatorem wyłączającym 3G w Polsce

Urządzenie ma kompaktową budowę (wysokość 2U), przetwarza dane z szybkością 20 Gb/s i może obsługiwać do 10 tys. punktów dostępowych Ruckus Wi-Fi Smart. Bramka pojawi się oficjalnie na rynku w drugiej połowie 2011 r.

Rozwiązanie zostało nagrodzone przez GSMA na targach MWC 2011, zajmując pierwsze miejsce w kategorii oceny Najlepsze Technologie/Najlepsze Szerokopasmowe Mobilne Technologie.

Category 8 - Best Technology

Best Mobile Broadband Technology

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200