MWC 2011: Orange. Samsung Wave 578 i płatności mobilne NFC w Polsce

Konferencja Orange podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie przyniosła nam sporo dobrych wieści. Firma jeszcze w tym roku udostępni w Polsce telefon Samsung Wave 578 z obsługą płatności mobilnych NFC (Near Field Communication).

Orange rozszerza swoją współpracę z Samsungiem, dostarczając nowy telefon z systemem płatności zbliżeniowych NFC (Near Field Communications). Jako pierwsi Samsung Wave 578 będą mogli kupić mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Polski.

Data wydania telefonu to drugi kwartał 2011 r. Orange zapowiada już kolejne urządzenia z obsługą płatności NFC. Popularny operator sieci komórkowej w Polsce zapowiada, że do końca roku telefony z tą funkcją mają stanowić 50 proc. wszystkich urządzeń w ofercie.

Zobacz również:

  • Nowe technologie są koniecznym warunkiem rozwoju
  • Samsung ma własny model AI

Samsung Wave 578 ma być wyposażony w łącza Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth 3.0 i USB 2.0. Urządzenie będzie obsługiwać transmisję danych 3G HSDPA, czterozakresową łączność GSM, obsługę poczty elektronicznej przez POP3 i IMAP oraz wsparcie dla Google Talk i Facebook Chat.

Telefon korzysta z mobilnego OS-u Samsung Bada. Choć przemawia za nim prostota i łatwość obsługi oraz wsparcie producenta, liczba minusów jest jednak większa. Wymienia się wśród nich: niewielki wybór aplikacji, niepełną wielozadaniowość i słabe wsparcie usług w chmurze.

Być może, wybawieniem będą nowe telefony T-Mobile, właściciela Ery, która już we wrześniu 2011 r. zostanie przekształcona w T-Mobile Polska. Firma zapowiada, że telefony obsługujące płatności zbliżeniowe NFC, pojawią się w jej ofercie w trzecim kwartale tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200