MWC 2011: Multitasking, IE9 i SkyDrive w drodze do Windows Phone 7

Prezes Microsoft Steve Ballmer pokazał kilka nowych funkcji, które firma dołączy do mobilnego systemu Windows Phone 7 w 2011 r. Są wśród nich wielozadaniowość, dostęp do wirtualnego dysku SkyDrive i przeglądarka Internet Explorer 9.

Stephen Elop i Steve Ballmer podczas podpisywania umowy Nokia - Microsoft. Współpraca firm na rynku smartfonów elektryzuje fanów IT na całym świecie.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Ballmer mówił o rozwoju Windows Phone 7 w poniedziałkowym wystąpieniu podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Nowe funkcje mają pojawić się w mobilnym systemie niedługo po pierwszej aktualizacji, w której Microsoft usprawni "komórkowy Office", m.in. dodając funkcję kopiuj-wklej i poprawi ogólną wydajność systemu.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu

Jedną z nowych możliwości Windows Phone 7 będzie dostęp do SkyDrive - wirtualnego dysku, na którym użytkownicy smartfonów będą mogli zapisywać swoje dokumenty Word, Excel czy PowerPoint. Funkcja ułatwi pracę zespołową, umożliwiając wspólne działania nad jednym tekstem lub prezentacją.

Użytkownicy systemu otrzymają też dostęp do Internet Explorera 9, w wersji zaprojektowanej specjalnie dla telefonów. Przeglądarka będzie posiadać akcelerację sprzętową i wsparcie dla HTML5 - mówi Joe Belfiore, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za prace nad produktem. Dzięki temu, choć WP7 nie obsługuje Flasha, przeglądarka otworzy większość klipów wideo z Sieci.

Brak multitaskingu (pol. wielozadaniowość) był dotąd jedną z większych wad Windows Phone 7. Teraz, urządzenia z systemem Microsoftu mają radzić sobie z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Umożliwi to pracę programów w tle i zwiększy szybkość korzystania z systemu.

W poniedziałek, keynote na MWC 2011 miała również Nokia. Z firmowej strategii wynika, że już wkrótce Symbian zostanie całkowicie zastąpiony przez Windows Phone 7.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200