MWC 2011: LG pokaże smartfona 3D nie wymagającego korzystania z okularów

LG Electronics planuje zademonstrować Optimus 3D, nowy smartfon, który będzie wyświetlał obraz 3D nie wymagający od użytkownika zakładania okularów. Urządzenie ma zostać zaprezentowane na Mobile World Congress (MWC).

Ten najbardziej zaawansowany telefon jaki LG do tej pory wypuściło, zostanie wyposażony w dwu-obiektywową kamerę umożliwiającą nagrywanie obrazu w 3D, oraz wyświetlacz pozwalający na oglądanie obrazu 3D bez konieczności nakładania specjalnych okularów.

Firma na razie nie podała specyfikacji technicznej urządzenia, jednak na styczniowych targach CES, LG zaprezentowało 4,3-calowy ekran do oglądania obrazu 3D bez okularów. Miał on rozdzielczość 480 na 800 pikseli i został zaprojektowany specjalnie dla smartfonów przeznaczonych do gier i filmów 3D.

Zobacz również:

  • LG zmienia identyfikację wizualną - zaprezentowano nowe logo
  • Tesla kontynuuje prace nad humanoidalym robotem

LG robi kolejny krok w swoim ataku na rynek smartfonów. Bez wątpienia zaimplementowanie nowoczesnych technologii może im pomóc przechylić szalę na swoją korzyść. W grudniu firma pokazała Optimusa 2X, smartfona napędzanego dwurdzeniowym procesorem Nvidia Tegra2 o wyposażonego w system Android.

Spekuluje się, że technologia 3D będzie jednym z głównych trendów na tegorocznym MWC. Oprócz tego zapewne pojawi się sporo urządzeń wyposażonych w dwurdzeniowe procesory, większe ekrany i szybsze połączenie z Internetem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200