MTS 2011: urządzenia i usługi

Tegoroczny Microsoft Technology Summit otworzyła sesja generalna poświęcona m.in. Windows Phone 7, SQL Server 2012, Windows Intune oraz strategii firmy obejmującej "urządzenia i usługi".

Dariusz Piotrowski, dyrektor techniczny polskiego biura Microsoft i gospodarz sesji generalnej MTS 2011 podkreśla, że strategia spółki ewoluuje, ale jest konsekwentnie realizowana. Ogłoszona wcześniej koncepcja trzech ekranów, rozwój naturalnego interfejsu oraz przetwarzanie w chmurze uzupełnia dziś strategia "urządzenia i usługi". Jej głównym celem jest tworzenie oprogramowania, które sprawia, że zarówno sprzęt jaki i usługi chmurowe mogą odpowiadać na potrzeby klientów końcowych lub biznesowych.

Produktowe prezentacje podczas sesji generalnej MTS dotyczyły Windows Phone 7,5, SQL Server 2012 i Windows Intune. "Nasz system dla telefonów komórkowych potrafi wydobyć z tych urządzeń przydatne funkcje, które do tej pory nie były tak łatwo dostępne, również dzięki aplikacjom" - mówi Dariusz Piotrowski. Z kolei SQL Server 2012 to narzędzie, które pozwala w szybki sposób generować atrakcyjne wizualnie raporty na podstawie wewnętrznych danych firmowych, jak i danych dostępnych w Data Marketplace. Raport buduje się przez przeglądarkę i przez przeglądarkę można go oglądać. Trzeci pokaz dotyczył nowej wersji Windows Intune - chmurowego narzędzia do zarządzania komputerami, serwerami i oprogramowaniem w firmie. "Mniejsze firmy mogą skorzystać z rozwiązania, które wcześniej było tylko dla największych" - mówi Dariusz Piotrowski.

Podczas sesji generalnej Dariusz Piotrowski otworzył także oficjalnie drugą edycję konkursu-programu "Twoja Firma, Twoja Szansa na Sukces", w której można zgłaszać pomysły na biznes wykorzystujące nie tylko technologię Windows Azure (jak w zeszłym roku), ale także Windows Phone. Szósta edycja Microsoft Technology Summit (MTS) odbywa się w dniach 18-19 października 2011r. Spotkanie, które jest największą konferencją technologiczną w Europie, każdego roku odwiedza blisko 3000 osób. MTS jest skierowany do specjalistów IT, osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu oraz do wszystkich pasjonatów nowych technologii. Computerworld jest patronem medialnym imprezy.


TOP 200