MTS 2011: Kolejny rok z głową w chmurach

Wczoraj zakończona konferencja Microsoft Technology Summit jak przed rokiem była poświęcona głównie tematom i technologiom związanym z przetwarzaniem w chmurze. W tym roku jednak więcej uwagi poświęcono biznesowym aspektom jej wykorzystania.

Szósta już edycja Microsoft Technology Summit odbyła się nowej lokalizacji, nie w warszawskim Pałacu Kultury, a na terenie Centrum Expo XXI. MTS 2011 odwiedziło około trzech tysięcy uczestników. Tak duża popularność MTS, mimo rozwoju internetu i technologii umożliwiających zdalną komunikację online, może świadczyć, że osobisty kontakt jest dla wielu, również młodych ludzi, wciąż ważnym i przydatnym doświadczeniem.

Przyszłość technologii

Podczas oficjalnego otwarcia sesji generalnej, Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer and Platform Group Microsoft Polska zaprosił uczestników do udziału w kolejnej edycji konkursu "Twoja Firma, Twoja Szansa na Sukces", w którym można zgłaszać pomysły na biznes wykorzystujący technologie Microsoftu takie jak Windows Azure czy Windows Phone.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

A jaka będzie przyszłość? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Miha Kralj, odpowiedzialny za rozwój i działalność społeczności CTO w Microsoft Enterprise Services. W swojej prezentacji analizował kwestię wpływu nowych technologii na życie ludzi oraz kierunki jej rozwoju w najbliższej przyszłości.

Gościem specjalnym MTS był m.in. Waldemar Sakalus z Nokii, który oczywiście skoncentrował się na kwestii współpracy między Nokią i Microsoftem podkreślając, że pierwszy telefon Nokia z Windows Phone pojawi się jeszcze w tym roku, czyli niecały rok od podpisania porozumienia pomiędzy firmami.

Promocja praktycznego biznesu

Uczestnicy konferencji mieli do wyboru jedenaście sesji tematycznych adresowanych głównie do menedżerów, specjalistów IT oraz programistów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje biznesowe, na których często brakowało miejsc dla osób, które wcześniej się nie zarejestrowały. Przykładem może być prelekcja "Zarobić na chmurze", którą poprowadził Tadeusz Golonka, menedżer, konsultant oraz analityk branży IT. Omówił on aspekty inwestycji w technologie związane z chmurą, a także - na konkretnych przykładach - pokazał, jak można czerpać z takiej inwestycji korzyści finansowe. Prezentowane przykłady dotyczyły między innymi laureatów poprzedniej edycji konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces".

Organizatorzy MTS 2011 ponownie zaprosili Davida Chappella, którego wystąpienia cieszyły się w ubiegłym roku ogromną popularnością wśród uczestników konferencji. Na tegorocznym MTS przedstawił on prezentację "Windows Azure Platform Overview" omawiając w niej nie tylko architekturę systemu Windows Azure, lecz także jego praktyczne zastosowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200