MTS 2011: Kolejny rok z głową w chmurach

Dużą frekwencję miało wystąpienie Mariusza Kędziory "Jak uruchomić chmurę prywatną w swojej firmie". Omówił on realne korzyści jakie można uzyskać wdrażając to rozwiązanie w przedsiębiorstwie i w przystępny sposób pokazał, co jest potrzebne do uruchomienia private cloud oraz jak się do tego zabrać. O chmurze opowiadał również Michał Jędrzejczak, który uświadomił słuchaczy, jak wśród natłoku informacji dotyczącego nowego modelu utrzymania infrastruktury IT oraz oprogramowania odróżnić prawdę od czystego marketingu. W sesji zatytułowanej "Mity wirtualizacji - jak odróżnić prawdę od marketingu" podpowiadał także jak nie wpaść w sidła reklamy promującej technologie wirtualizacyjne, która może zaburzyć ocenę rzeczywistych, realnych możliwości i korzyści, jakie oferują tego typu rozwiązania.

Nowe technologie i pytania do ekspertów

Podczas konferencji można też było zapoznać się z nową wersją serwera SQL o kodowej nazwie Denali. Damian Widera i Łukasz Grala przybliżyli nowości i udoskonalenia, które pojawią się w tej wersji oprogramowania, między innymi dotyczące istotnego zwiększenia jego wydajności i skalowalności. Natomiast programiści mogli na chwilę oderwać się od technologii .NET podczas sesji prowadzonej przez Daniela Biesiadę "C++, Twoje stare - nowe ja", gdzie przypomniał on czasy dużej popularności języka C++, omówił jego ewolucję do dziś oraz porównał z innymi obecnie wykorzystywanymi językami programowania.

Zobacz również:

  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy

Wzorem lat ubiegłych, obecna była także strefa "Ask The Expert", która co roku jest szczególnie chętnie odwiedzana przez uczestników konferencji. Strefa Ekspertów to miejsce, gdzie można uzyskać odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące rozwiązań technologicznych oraz biznesowych udzielane przez ekspertów Microsoftu oraz innych zaproszonych przez tę firmę specjalistów IT.

Zmiana lokalizacji Microsoft Technology Summit okazała się trafnym wyborem. Mimo, że atmosfera była trochę inna niż Pałacu Kultury i Nauki, to organizator pozwolił uczestnikom wykorzystać w pełni czas między sesjami, który w poprzednich latach niejednokrotnie przeznaczony był na szukanie właściwej sali w gąszczu korytarzy. Tym razem każdy mógł skupić się na zgłębianiu tajników technologii w czasie rozmów z ekspertami, zapoznawaniu się z ofertą Microsoftu i firm partnerskich lub po prostu na luźnych rozmowach z ludźmi z branży.

Więcej szczegółów na temat można znaleźć na stronie poświęconej konferencji.

Magazyn Networld był patronem medialnym Microsoft Technology Summit.


TOP 200