MSN Messenger nieczynny

Awaria sprzętu w firmie Microsoft spowodowała niemożność skorzystania z oprogramowania do natychmiastowej komunikacji.

Microsoft poinformował, że awaria sprzętu w czwartek, spowodowała niemożność skorzystania z oprogramowania do natychmiastowej komunikacji MSN Messenger. Prawie jedna trzecia użytkowników programu (ponad 10 mln osób) nie mogła zalogować się do systemu, wysyłać i odbierać komunikatów, ani stwierdzić, którzy ze znajomych z tzw. "buddy list" są akurat online.

Sarah Lefko MSN Product Manager, stwierdziła, iż powodem była usterka kontrolera jednego z twardych dysków, na którym przechowywana jest baza danych o użytkownikach. Po odkryciu tej usterki, skorzystano z dokonywanych systematycznie kopii bezpieczeństwa i pod wieczór wszystko wróciło już do normy.

Microsoft MSN Messenger to darmowy program typu instant messaging i jednocześnie główny konkurent najpopularniejszego ICQ, należącego obecnie do America Online. Według analiz Jupiter Media Metrix z MSNM korzysta 31,9 mln osób. Microsoft zamierza jednak ostro walczyć o kolejnych użytkowników poprzez wbudowanie go w nowy system operacyjny Windows XP, którego premiera ma mieć miejsce 25 października.

Więcej informacji:

www.microsoft.com