MS składa apelację

Microsoft złoży odwołanie i wniosek o wstrzymanie kary nałożonej wcześniej na producenta w wysokości 497,2 mln euro. Postępowanie prowadzone przez Komisję Europejską trwało pięć lat i zakończyło się najwyższą grzywną w historii europejskiego regulatora.

Koncern złoży odwołanie w Europejskim Sądzie Pierwszej Instancji w Luksemburgu, zgodnie z deklaracjami składanymi tuż po ogłoszeniu wyroku KE w marcu br. Kolejny wniosek dotyczący odroczenia wymierzonej kary zostanie złożony pod koniec miesiąca. Sprawa w sądzie luksemburskim może ciągnąć się przez trzy lata.

Komisja Europejska uznała, że Microsoft stosował niedozwolone praktyki rynkowe. Nałożone przez KE sankcje zakładały, że oprócz grzywny - koncern w ciągu trzech miesięcy będzie musiał wprowadzić do dystrybucji nową wersję Windows pozbawioną aplikacji Media Player, a także udostępnić kolejne specyfikacje techniczne dotyczące oprogramowania dla serwerów.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200