MS: przygotowaliśmy Windows bez odtwarzacza

Microsoft, zgodnie z marcowym wyrokiem Komisji Europejskiej, przygotował już okrojoną wersję Windows, pozbawioną odtwarzacza Media Player. Jednakże w nadchodzący czwartek i piątek przedstawiciele koncernu będą starali się przekonać sąd w Luksemburgu o tym, że KE powinna zawiesić wykonanie nałożonej na firmę kary, do czasu rozpatrzenia złożonego przez MS odwołania.

Przypomnijmy, że na mocy decyzji wieńczącej europejskie postępowanie antymonopolowe Microsoft został uznany winnym stosowanie nielegalnych praktyk rynkowych. Nałożona na firmę kara obejmowała zapłatę 497 mln EUR grzywny i wprowadzenie do dystrybucji wersji Windows bez aplikacji do odtwarzania plików audio-wideo, czego domagali się konkurenci koncernu.

Microsoft już wcześniej wpłacił do depozytu 497 mln EUR. Teraz pozostało zastosować się do reszty sankcji. "Jesteśmy gotowi do wypełnienia nakazów komisji. Na przygotowanie się do tego wydaliśmy miliony dolarów" - mówi Brad Smith, główny radca prawny Microsoftu.

Zobacz również:

  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
  • Apple przegrywa w sądzie - chodzi o brak ładowarek w zestawie

W przesłuchaniach w Luksemburgu jakie zaplanowano na koniec bieżącego tygodnia będą uczestniczyć przedstawiciele ponad dziesięciu firm i organizacji. Jeśli wyjaśnienia Microsoftu przekonają prowadzącego sprawę sędziego, to firma nie będzie musiała zapłacić kary i wprowadzić na rynek okrojonych Windows, aż do czasu rozpatrzenia odwołania od wyroku KE. Może to potrwać wiele miesięcy, nawet kilka lat.

Więcej o marcowej decyzji Komisji Europejskiej:

Pół miliarda kary dla Microsoftu!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200