MS aktualizuje produkty ERP

Podczas konferencji Convergence 2004 MS ogłosił listę aktualizacji swoich rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw: Microsoft CRM, Great Plains, Solomon, Business Portal oraz Navision.

W połowie roku Microsoft CRM zostanie uaktualniony m.in. o aplikację umożliwiającą synchronizację danych z palmtopami pracującymi w systemie . Wciąż nie wiadomo jednak kiedy Microsoft CRM pojawi się na rynkach europejskich w tym Polsce. Na lipiec przewidziana została premiera Great Plains 8.0 oraz Solomon 6.0, z oferty współpracujące z Business Portal, który zostanie zaktualizowany do wersji 2.5. W październiku powinien pojawić się Navision ERP 4.0

W czasie Convergence 2004 przedstawiciele koncernu omówili także postępy w realizowanej od zeszłego roku inicjatywie Microsoft Business Network. MS podjął wtedy współpracę z firmą Inovis, w celu umożliwienia komunikacji standardów EDI (Electronic Data Interchange) i XML.

Zobacz również:

Zmiany czekają także usługi sieciowe dla SMB. Dotychczasową witrynę bCentral, dostępna tylko w siedmiu krajach, zastąpi Microsoft Small Business Center Web Site, która do połowy 2005 r. powinna być osiągalna w już w 40 krajach. Najpierw zostaną uruchomione witryny w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Kanadzie, Australii oraz Japonii. Potem przyjdzie kolej na Francję, Niemcy, Włochy, Holandię oraz Stany Zjednoczone.

Microsoft działa na rynku korporacyjnych rozwiązań dla SMB od 2000 r., kiedy przejął Great Plains Software, umacniając swoją pozycję poprzez zakup duńskiej spółki Navision w 2002 r za ok. 1,45 mld USD.


TOP 200