MS-DOS 5.0 już w Polsce

Po oficjalnym skierowaniu do sprzedaży w czerwcu systemu operacyjnego MS-DOS 5.0, w drugiej połowie lipca pojawi się on w Polsce.

Po oficjalnym skierowaniu do sprzedaży w czerwcu systemu operacyjnego MS-DOS 5.0, w drugiej połowie lipca pojawi się on w Polsce. Jak się dowiadujemy, pierwszy transport przeznaczony dla Europy Wschodniej otrzyma warszawska firma MSP. MS-DOS 5-0 jest rozprowadzany w dwóch wersjach. Pierwsza przeznaczona jest dla producentów komputerów i będzie przez nich sprzedawana razem ze sprzętem. Druga, to właściwie „upgrade", przeznaczona jest dla użytkowników poprzednich wersji systemu. Można ją kupić w sieci dystrybucyjnej firmy Microsoft. Każdy nabywca staje się jednocześnie licencjonowanym użytkownikiem. Jest to sposób Microsoftu na legalizacje pirackich kopii DOS-a. Przypominamy, że w DOS 50 wbudowane są polskie znaki i przy instalacji możemy wybrać opcję polskiej klawiatury. Polskie litery zakodowano według standardu IBM La-tin 2 czyli code page 852. W USA „upgrade" MS-DOS 5.0 sprzedawany jest za 99,5 . USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200