MNI przejęła kontrolny pakiet akcji PC Guard

MNI nabędzie 9,55 mln akcji PC Guard za 17 mln zł. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca lipca. Dzięki niej MNI stała się właścicielem także firm Imagis - producenta map cyfrowych i Smart Elektronik - producenta urządzeń do nawigacji SmartGPS. Po przejęciu Grupa MNI chce zostać największym w Polsce dostawcą systemów nawigacji GPS, map cyfrowych i systemów informacji przestrzennej.

"W Grupie MNI mamy też spółkę Navigo, dostawcę specjalistycznego oprogramowania i danych przestrzennych GIS, głównie dla potrzeb mobilnych rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych oraz Lark Europe. Dzięki połączeniu zasobów oraz know-how czterech firm, stworzymy w segmencie GIS lidera na polskim rynku" - mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI. I zapowiada, że dzięki współpracy Imagisu i Navigeo na rynku pojawi się wkrótce najdokładniejsza i najbardziej aktualna cyfrowa mapa Polski.

"Po połączeniu kompetencji będziemy niekwestionowanym liderem w kraju, a co za tym idzie, strategicznym partnerem dla światowych graczy" - mówi prezes MNI i zwraca uwagę, że popyt na nowe rozwiązania GIS rośnie o 20% rocznie.


TOP 200