MIT uczy za darmo w Sieci

Massachusetts Institute of Technology - czyli jedna z najsłynniejszych politechnik świata - udostępni wkrótce na swoich stronach materiały szkoleniowe z zakresu systemów i układów elektronicznych. Będą one miały postać darmowych kursów, w których będą mogli uczestniczyć internauci z całego świata.

Materiały udostępnione na stronie MIT składają się na pełen kurs z zakresu układów elektronicznych na poziomie licencjackim - przeznaczone są one głównie dla studentów elektroniki oraz informatyki. To jeden z kursów obowiązkowych dla wszystkich studentów uczęszczających do MIT.

Inicjatywa uczelni nie ogranicza się jednak do opublikowania online zestawu materiałów i dokumentów - kurs jest dostępny w postaci interaktywnych lekcji oraz laboratoriów zaprojektowanych z myślą o uczeniu się online. Przewidziano m.in. możliwość komunikowania się uczniów oraz pracowników naukowych (w czasie rzeczywistym).

Zobacz również:

  • Nabór do nowej edycji programu akceleracyjnego StartSmart CEE
  • FRSI i Microsoft przeszkolą z AI 50 tys. Polaków

Każdy, kto zdecyduje się na zaliczenie kursu, otrzyma po jego ukończeniu stosowany certyfikat, który może zostać później uwzględniony przez MIT (o ile student zdecyduje się na rozpoczęcie nauki na tej właśnie uczelni).

Przedstawiciele MIT szacują, że przeciętny student powinien poświęcić na zaliczenie kursu ok. 10 godzin tygodniowo. Zajęcia zaczną się 5 marca i potrwają do 8 czerwca 2012. Jesienią uczelnia ma udostępnić dodatkowe kursy - ich tematów na razie nie podano.

Więcej informacji znaleźć można na stronie MIT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200