MEF uruchamia program wydawania certyfikatów Carrier Ethernet

MEF (Metro Ethernet Forum) rozszerza program certyfikacji i inicjuje program CECP (Carrier Ethernet Professional Certification), adresowany zarówno do indywidualnych użytkowników, jak i do firm telekomunikacyjnych. MEF będzie wydawać certyfikaty potwierdzające wiedzę ekspercką w zakresie technologii Carrier Ethernet.

Forum rozpoczęło swoją działalność w 2005 r., wspierając i promując platformę Carrier Ethernet. Nowy program wydawania certyfikatów wychodzi naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu tą technologią i coraz większej liczbie wdrożeń instalacji sieciowych wykorzystujących ją - szczególnie w firmach telekomunikacyjnych.

Osoby ubiegające się o certyfikat będą musiały przejść wiele testów opracowanych przez wiodących ekspertów w tej dziedzinie. Osoby, które zdadzą z wynikiem pozytywnym egzamin, będą umieszczane na specjalnej liście publikowanej na witrynie MEF oraz EthernetAcademy.net.

Zobacz również:

  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji

Program znajduje się obecnie w fazie pilotażowej i ruszy w drugim kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200