MCI zwiększy ilość inwestycji

Wrocławski fundusz w I kw. 2001 r. poniósł stratę w wysokości 330 tys. zł. Firma planuje jednak zwiększyć ilość spółek w swoim portfelu z obecnych 8 do około 20. Fundusze finansowe przeznaczone na ten cel będą sięgać 20 mln zł.

MCI Management, wrocławski fundusz venture capital przedstawił finansowy raport kwartalny. Od 1 stycznia 2001 r. do 31 marca br. spółka osiągnęła stratę netto w wysokości 330 tys. zł. Analogiczny okres w roku 2000 MCI Management zamknął również stratą w wysokości 395 tys. zł.

Polityka firmy nie przewiduje podawania do publicznej wiadomości prognoz finansowych na przyszły kwartał. Znane są jednak plany inwestycyjne MCI Management. Spółka, mająca w swoim portfelu 8 spółek (m.in. Poland.com, Bankier.pl, JTT Computer), planuje do końca br. zwiększyć ich liczbę dwukrotnie. Fundusze finansowe przeznaczone na ten cel będą sięgać kwoty 20 mln zł. Na etapie finalizacji jest pięć projektów, które ujrzą światło dzienne w II kw. 2001 r. Kolejne dwa projekty planowane są na początek przyszłego roku.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

MCI planuje inwestować przede wszystkim w firmy z sektora ściśle informatycznego. Dlatego MCI uruchomił w ubiegłym tygodniu tzw. Internetowe Centrum Przedsiębiorczości wspierające projekty e-biznes na zasadzie inkubatora. Projekt zostanie poddany ocenie analityków firmy. W przypadku zaakceptowania go pomysłodawca może liczyć na kapitał w wysokości minimum 250 tys. USD przy tzw. niszowych projektach lub na kwotę 1 mln USD i więcej w przypadku tworzenia np. giełd elektronicznych czy portali horyzontalnych. Jeśli rokowania co do projektu będą pomyślne, po 6-12 miesiącach jego funkcjonowania przedsięwzięcie może liczyć na dalsze wsparcie MCI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200