MCI podwyższa kapitał S4E

Fundusz objął nową emisję akcji spółki o wartości 1 mln zł. Kapitał zakładowy S4E, oferującej systemy pamięci masowych, podwyższono do kwoty 2,1 mln zł. Docelowo MCI zamierza zainwestować w spółkę ok. 4 mln zł.

Zarząd MCI poinformował o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki S4E do kwoty 2,1 mln zł. MCI przejęła nową emisję akcji S4E o wartości 1 mln zł. Płatność została uregulowana jednorazowym wkładem pieniężnym. Fundusz posiada obecnie 95,23% akcji spółki. Transakcja jest kolejnym etapem realizacji umowy inwestycyjnej zawartej między spółkami w czerwcu br. Do 2004 roku MCI ma docelowo objąć akcje S4E o łącznej wartości 4 mln zł.

S4E działa na rynku pamięci masowych i oferuje rozwiązania EMC. MCI zakłada, że w już w 2004 r. spółka wypracuje przychody na poziomie 50 mln zł. Na przełomie 2004/2005 r. planowane jest wprowadzenie S4E na giełdę.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200