MCI: nie będzie emisji obligacji

Wrocławski fundusz zrezygnował z przeprowadzenia pod koniec bieżącego roku emisji obligacji. Środki pieniężne uzyskane z tego tytułu firma planowała przeznaczyć na finansowanie przyszłorocznych inwestycji.

MCI Management nie przeprowadzi w czwartym kwartale br. planowanej emisji obligacji. Fundusz zakładał upublicznienie 4 tys. obligacji zamiennych na akcje. Pieniądze uzyskane z emisji (40 mln zł) miały finansować przedsięwzięcia inwestycyjne w 2002 r.

Rezygnacja z emisji spowodowana jest zmianą strategii finansowej firmy w trybie średnioterminowym, obejmującym lata 2001-2002. Spółka zamierza finansować inwestycje z branży teleinformatycznej z własnego kapitału. W roku 2002 projekty te dofinansowane zostaną środkami ze sprzedaży akcji i udziałów w spółkach portfelowych funduszu. Na początek 2002 r. zaplanowany jest debiut giełdowy serwisu finansowego Bankier.pl, którego większościowym udziałowcem jest MCI.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

MCI Management jest funduszem venture capital, który zajmuje się przede wszystkim inwestycjami w spółki nowej technologii. Właścicielem 40% akcji funduszu jest Howell SA. Obenie MCI posiada w swoim portfelu 8 spółek z sektora internetowo-informatycznego. Do końca br. fundusz zamierza zwiększyć ich ilość dwukrotnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200