MCI likwiduje CubeTeam.com

MCI Management zamknie jedną ze swoich dwunastu spółek portfelowych, CubeTeam.com SA.

CubeTeam.com powstała w grudniu 2000 r. jako firma oferująca rozwiązania technologiczne i produkty, pozwalające na szybkie i profesjonalne tworzenie serwisów internetowych.

Według przedstawicieli MCI Management, likwidacja Cubeteam.com SA spowodowana była panującą na rynku internetowym dekoniunkturą i zmniejszającym się zainteresowaniem ofertą spółki ze strony rynku. Wyniki finansowe firmy nie były zadawalające. "CubeTeam realizował znacznie słabiej sprzedaż niż początkowo zakładaliśmy w biznesplanie. Dalsze inwestowanie w obecnych warunkach wydaje się nieopłacalne. W CubeTeam zainwestowaliśmy łącznie 1 mln dolarów, jest to dolna granica naszego zaangażowania kapitałowego w projekt internetowy. Rozwój zarówno CubeTeam, jak i Poland.com był powieleniem projektów istniejących już na rynku. Zakładaliśmy, że uda im się dogonić konkurencję", wyjaśnił Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

W czerwcu br. Christopher Jasiak, wiceprezes MCI zapewniał że wprowadzi CubeTeam na warszawską giełdę, pod warunkiem, że spółka zamknie rok 2001 obrotami w wysokości 10-15 mln zł i utrzyma niemal 100-proc. dynamikę wzrostu w roku następnym.