MCI inwestuje w Synergy Polska

Wrocławski fundusz zostanie większościowym udziałowcem w spółce, która zajmować się będzie integracją systemów informatycznych. Firma zamierza świadczyć usługi dla międzynarodowych klientów korporacyjnych.

MCI Management SA zainwestuje 0,5 mln zł w spółkę Synergy Polska, która ma ambicje stać się jednym z czołowych integratorów rozwiązań informatycznych w Polsce, świadczącym usługi dla międzynarodowych klientów korporacyjnych. Obecnie spółka jest w fazie rejestracji. MCI obejmie 99,4% udziałów w firmie. Fundusz jednocześnie nabędzie prawo do podwyższenia kapitału do kwoty 2 mln zł do końca 2003 r.

Biznesplan Synergy Polska, do końca br., zakłada uzyskanie przychodów na poziomie 4 mln zł. Rok 2002 firma planuje zamknąć przychodami ze sprzedaży w wysokości 20 mln zł, rok 2003 ma już przynieść spółce 30 mln zł wpływów oraz 2,5 mln zł zysku netto. MCI Management, do końca 2003 r., zamierza wprowadzić do spółki inwestora strategicznego.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200