MCI i Elektrim sprzedają akcje Poland.com

Należący do MCI pakiet 25% akcji spółki zakupił jeden z członków grupy menedżerskiej portalu. Wartość transakcji wyniosła zaledwie 10 tys. zł. Elektrim za 90 tys. zł sprzedał wszystkie posiadane akcje Poland.com trzem osobom prywatnym. Jednocześnie spółki rozwiązały umowę dotyczącą inwestowania w Poland.com.

MCI Management poinformowała o zbyciu wszystkich udziałów w Poland.com. Pakiet blisko 25% akcji spółki przejął Tomasz Głowiak, członek grupy menedżerskiej Poland.com. Wartość transakcji wyniosła zaledwie 10 tys. zł (nominalna wartość akcji to 3,7 mln zł). Nabywca wykupił również wierzytelności MCI na rzecz Poland.com o wartości blisko 600 tys. zł za kwotę 10 tys. zł.

Elektrim dokonał sprzedaży pakietu 75% akcji Poland.com na rzecz trzech osób prywatnych. Wartość transakcji wyniosła 90 tys. zł. MCI i Elektrim rozwiązały jednocześnie zawartą w marcu umowę dotyczącą inwestowania w Poland.com SA.

Zobacz również:

  • Ponure prognozy Intela
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

"Jestem przekonany, że Poland.com ma duże szanse przetrwania trudnego okresu na rynku i udanej restrukturyzacji w kierunku wortalu tematycznego o Polsce. Znaleźliśmy dla Poland.com inwestora telekomunikacyjnego i doprowadziliśmy do podpisania korzystnej dla portalu umowy. Niestety, nie byliśmy w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności, jakie będą miały miejsce zarówno na światowych rynkach internetowych, jak i w polskiej gospodarce. Natomiast z punktu widzenia Poland.com niezwykle ważne jest, że portal ma szansę dalszego funkcjonowania" - stwierdza w oficjalnym oświadczeniu Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200