MCI chce zarabiać na e-wydaniach

Fundusz MCI, kosztem 600 tys. zł, nabył 33,3% udziałów w spółce NetPress Digital sp. z o.o., specjalizującej się w dystrybucji elektronicznych wydań gazet i czasopism.

NetPress - obecny na rynku od 2005 roku - dotychczas był częścią Zakładów Graficznych Taurus, które w marcu br. zawarły umowę inwestycyjną z MCI Management. Na jej mocy strony utworzyły teraz odrębną spółkę - NetPress Digital - która przejmie od Taurusa dystrybucję cyfrowych wydań.

MCI Management do września 2008 roku zobowiązał się dokonać kolejnej inwestycji w NetPress w kwocie do 900 tys. zł. Dzięki temu fundusz będzie mógł zwiększyć udział w kapitale tej spółki do maksymalnie 49,9%.

NetPress jest partnerem amerykańskiego specjalisty od e-wydań - firmy Zinio Systems. Pozyskane środki przeznaczy na rozwój technologii oraz oferty produktowej, którą - wedle zapowiedzi firmy - wkrótce wzbogacą tzw. e-booki i książki w formacie audio. Z firmą współpracuje już szereg wydawców, m.in. IDG Poland.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200