MCI WorldCom i Sprint definitywnie odwołały fuzję

Jako bezpośredni powód tej decyzji koncerny podały zbyt wygórowane wymagania, dotyczące warunków akceptacji połączenia, stawiane przez amerykański Departament Sprawiedliwości.

MCI WorldCom i Sprint, amerykańskie koncerny telekomunikacyjne, nie połączą się. Powodem odwołania szacowanej na ok. 130 mld USD fuzji były zastrzeżenia zgłoszone przez amerykański Departament Sprawiedliwości i organy Unii Europejskiej.

Dwa tygodnie temu amerykański Departament Sprawiedliwości wszczął postępowanie, które miało doprowadzić do zablokowania połączenia. Również Komisja Europejska podjęła decyzję zakazującą firmom fuzji, niezależnie od tego, że parę dni wcześniej wycofały one wniosek o akceptację połączenia przez Unię.

W uzasadnieniu swojej decyzji, przedstawiciele koncernów stwierdzili, że spełnienie wymagań stawianych im przez Departament Sprawiedliwości "mogłoby być niekorzystne dla klientów i zysków" spodziewanych z fuzji.

MCI WorldCom i Sprint dodały też, że postanowiły nie walczyć z amerykańskimi organami rządowymi, ponieważ Departament Sprawiedliwości zapowiedział swoją gotowość do sadowej potyczki nie wcześniej niż w przyszłym roku. A to - zdaniem przedstawicieli koncernów - "nie byłoby dobre dla akcjonariuszy, klientów i pracowników".

***

Unia Europejska blokuje połączenie MCI WorldCom i Sprinta

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200