MCI Management zamierza wejść na giełdę

Zdobyte fundusze firma zamierza przeznaczyć na kolejne inwestycje. W planach MCI na przyszły rok są inwestycje w firmy technologiczne zza wschodniej granicy.

MCI Management zamierza pod koniec roku wejść na rynek podstawowy warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Pozyskane w ten sposób fundusze, 40-70 mln zł, firma zamierza przeznaczyć na kolejne inwestycje. Tomasz Czechowicz, kierujący firmą, liczy, że pozwoli to na zrealizowanie 6-8 nowych projektów.

Plany MCI na przyszły rok zakładają przejmowanie kolejnych spółek z branży internetowej i informatycznej. Obecnie w posiadaniu MCI jest 39,7% akcji JTT Computer SA, 52,5% w Computer Communication Systems SA (CCS), 50,1% 4PI Analist, 66% Poland.com SA, 66% Bankier.pl SA oraz 66% Process4E.

W związku z tym, że firma nie zamierza inwestować w przedsięwzięcia konkurencyjne ani wychodzić z inwestycjami poza rynek teleinformatyczny, planowana jest jej ekspansja na wschód. Pierwsze inwestycje w spółki technologiczne mają nastąpić już w II połowie 2001 r. Do tego czasu ma powstać fundusz typu private equity, który byłby odpowiedzialny za działania MCI na Wschodzie. Szef MCI nie wykluczył też działania w pozostałych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Publiczna emisja akcji nastąpi nie wcześniej w II połowie października br., ale nie później niż w styczniu 2001 r.

***

MCI Management tworzy spółkę Process4E

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200